Aktywizacja w chorobie Alzheimera - do pobrania

5 zasad skutecznej aktywizacji osób z chorobą Alzheimera

Aktywizacja osób dotkniętych chorobą Alzheimera, ale także starszych bez tej diagnozy, to bardzo obszerny temat. Na tyle, że poświęciłam mu ponad 200-stronicowy poradnik! Jest jednak kilka uniwersalnych zasad, o których warto pamiętać, spędzając czas z bliskimi z demencją lub będących w starszym wieku. Oto one!

5 zasad skutecznej aktywizacji znajdziesz na poniższej grafice, którą możesz pobrać i zapisać sobie na komputerze, wydrukować czy przekazać komuś, kogo wesprze w codziennej opiece.

“Skuteczna” oznacza, że bliski chętnie poświęca czemuś czas – dana aktywność sprawia mu przyjemność, daje poczucie satysfakcji, bycia potrzebną(ym). Oznacza również, że także opiekun czerpie radość z tak spędzanego czasu (dlatego, że jego nastawienie, nastrój mocno wpływają na bliskiego, i odwrotnie).

Aktywność powinna być ani zbyt łatwa, ani zbyt trudna, czyli stanowić realne wyzwanie. Nie liczy się w niej efekt końcowy, jakiś wynik, działanie zgodne z jakimiś zasadami czy instrukcją. Liczy się samo zaangażowanie, podjęcie działnia – bardzo ważne jest pamiętanie o tym.

Więcej zasad i porad, a także 45 pomysłów na aktywizację znajdziesz w tej książce.

5 zasad skutecznej aktywizacji osób z chorobą Alzheimera do pobrania

Pobierz jako:

5 zasad skutecznej aktywizacji osób z chorobą Alzheimera lub starszych bez tej diagnozy – pobierz