epidemia a alzheimer

Konferencja „Jak epidemia wpłynęła na sytuację osób żyjących z chorobą Alzheimera, dobre praktyki i wnioski na przyszłość”

3 września 2020 r. w godzinach 13.00–15.00 odbędzie się kolejna konferencja organizowana przez Rzecznika Praw Obywatelskich, Związku Stowarzyszeń Alzheimer Polska oraz Fundacji Stabilo. Sprawdź szczegóły!

Wrzesień z roku na rok obfituje w coraz większą liczbę wydarzeń skierowanych do opiekunów osób dotkniętych chorobą Alzheimera. Głównie z tego względu, że 21 września obchodzony jest Światowy Dzień Choroby Alzheimera.

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, konferencja odbędzie się tak jak dotychczas – zdalnie, lecz nie będą jej towarzyszyć dodatkowe spotkania, dotychczas organizowane w całej Polsce. Zapraszano na nie lokalne władze, instytucje publiczne, liderów organizacji pozarządowych, opiekunów.

Zobacz nagrania z dotychczasowych konferencji

„Jak epidemia wpłynęła na sytuację osób żyjących z chorobą Alzheimera, dobre praktyki i wnioski na przyszłość”

Aby wziąć udział w tegorocznym spotkaniu. wystarczy wejść tutaj  3 września 2020 r. w godzinach 13.00–15.00. Konferencję można też śledzić na Facebooku. Udział jest całkowicie bezpłatny, nie trzeba się rejestrować!

Webinaria

O problemach osób żyjących z chorobą Alzheimera i ich rodzin organizatorzy zaczęli już mówić w czerwcu br., organizując 3 webinaria stanowiące uzupełnienie tegorocznej konferencji:

Agenda podczas konferencji

Podczas spotkania 3 września br. poruszone będą aktualne kwestie wpływu pandemii na codzienne życie osób z chorobą otępienną i ich opiekunów.

Wspólnie zastanowimy się, jak udzielać wsparcia opiekunom przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa podopiecznym. Pokazane będą przykłady tego, jak można sobie radzić mimo pandemii. Będzie również poruszony temat pomocy udzielanej przez organizacje alzheimerowskie w tym trudnym czasie.

Zobacz szczegółowy program

Do zobaczenia!

Pewnie również to chętnie przeczytasz:

Książki i poradniki na temat choroby Alzheimera dla opiekunów rodzinnych

Poradniki na temat choroby Alzheimera

Zaproszenie na konferencję “Pokochać osobę z demencją”

Światowy Miesiąc i Dzień Choroby Alzheimera 2023

Światowy Miesiąc i Dzień Choroby Alzheimera 2023

Relacja z konferencji “Nowoczesne podejście do leczenia i opieki nad osobą żyjącą z demencją w Polsce”